سئو تکنیکال ، زیرساخت موفقیت سئو سایت !

سئو تکنیکال
به اشتراک گذاری پست

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال ( بهینه سازی زیر ساخت سایت )

دانش کافی در زمینه سئو تکنیکال به شما کمک می کند تا هم با موتورهای جستجو به درستی رفتار کنید و هم بتوانید با توسعه دهندگان وب سایت با ادبیات کارآمد ارتباط برقرار کنید.

اکنون که محتوای ارزشمندی را بر پایه جستجوی کلمات کلیدی ایجاد کرده اید، مهم است که مطمئن شوید که نه تنها توسط انسان ها قابل درک است، بلکه توسط موتورهای جستجو نیز به راحتی درک می شود.

اگر که می خواهید سئو را به صورت کامل یاد بگیرید شما نیاز دارید تا تمام درس های آموزش سئو را به ترتیب مطالعه کنید.

شما لازم نیست درک فنی عمیق از این مفاهیم داشته باشید، اما مهم است که بدانید که سئو تکنیکال به چه صورت انجام می شود تا بتوانید به صورت هوشمندانه با توسعه دهندگان سایت خود صحبت کنید. سخن گفتن ادبیات برنامه نویسان بسیار مهم است، زیرا شما احتمالا به آنها نیاز دارید تا برخی از بهینه سازی های فنی سایت خود را از طریق آن ها انجام دهید.

اگر آن ها هدف و برنامه های شما را به درستی متوجه نشوند ، بعید است سئو تکنیکال شما با موفقیت انجام شود. همین موضوع باعث ایجاد زحمت و هزینه بیشتر برای پروژه سئو سایت شما خواهد شد.

سئو موثر سایت به یک حمایت همگانی نیاز دارد!

اگر شما یک مجموعه کوچک دارید و خودتان دانش کافی از توسعه سایت را دارید که هیچ! ولی اگر به هر دلیلی توسعه سایت شما توسط تیم برنامه نویس انجام می شود ، این نکته را فراموش نکنید که باید رابطه خوب و تعاملی بین شما ( متخصص سئو ) و تیم توسعه دهنده سایت برقرار شود! بنده به شخصه در پروژه ای بوده ام که تیم های مختلف از جمله توسعه دهندگان ، تیم مارکتینگ و … به صورت جزیره ای کار می کردند و ارتباط مستقیم با هم نداشتند. می توانم به جرات بگویم این حالت بدترین مدل ممکن برای یک پروژه می باشد!

شما برای دستیابی به موفقیت در سئو به همکاری تعاملی با تیم برنامه نویس دارید. باید استراتژی سئو پروژه را از اول طراحی نمایید و سپس آن را به تیم توسعه دهنده انتقال بدهید. اگر در ابتدا این کار را نکنید به احتمال زیاد متحمل هزینه های زیاد خواهید شد. چون تیم توسعه دهنده با دیدگاه برنامه نویسی پروژه را شروع می کنند و سپس شما متوجه می شوید که به کلی راه را اشتباه رفته اند. در این حالت اگر شما خودتان مدیر پروژه نباشید و فقط سئو کار تیم باشید ، کار شما بسیار سخت خواهد شد.

سئو تکنیکال به جلسات توجیهی با تیم توسعه دهنده سایت نیاز دارد

ممکن است سایت از لحاظ فنی عملکرد بسیار خوبی داشته باشد و از لحاظ ظاهر هم بسیار جذاب باشد ولی نکات سئو تکنیکال در آن رعایت نشده باشید و زحمات شما را زیر سوال ببرد! در این شرایط قانع کردن مدیر مجموعه و تیم برنامه نویس برای ایجاد تغییرات بسیار سخت می باشد. پس بهتر است قبل از ایجاد پروژه جلسه های توجیهی منظمی داشته باشید تا از اضافه کاری دوری کنید. اگر هم که پروژه از قبل شکل گرفته باشد ، شما باید با روابط پسندیده و منظقی به حل مشکلات بپردازید.

فراتر از ارتباط تعاملی و سازنده تیم ، درک سئو تکنیکال به چند دلیل بسیار اهمیت دارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که سایت هم برای کاربرها و هم برای خزنده های موتورهای جستجو ایجاد شده است. به همین دلیل در این درس به 3 بخش زیر می پردازیم :

  1. نحوه عملکرد وب سایت ها به چه صورت است ؟
  2. موتورهای جستجو به چه صورت سایت ها را درک می کنند؟
  3. کاربران به چه صورت با سایت ها به تعامل می پردازند؟

از آنجایی که ساختار فنی سایت می تواند تاثیر گسترده ای بر عملکرد سئو آن داشته باشد، بسیار ضروری است که این اصول را به درستی درک کنید. همچنین بسیار خوب است که این اصول را با تیم برنامه نویس ، تولید کننده محتوا و طراح سایت در میان بگذارید تا تمام افراد تیم با یک دید واحد برای موفقیت سئو سایت قدم بردارند.

وب سایت ها چگونه کار می کنند؟

با توجه به اینکه SEO پروسه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد ، سئو کارها نیاز دارند تا موارد اولیه ای از چیزهایی که قرار است بهینه کنند را بدانند.
در زیر تمام مراحلی که ایجاد یک سایت موفق نیاز است را بیان کرده ام. این مراحل از ابتدایی ترین قدم برای ایجاد یک سایت می باشد. منظورم از لحظه خرید دامنه سایت تا لحظه ای که قرار است سایت به درستی در مرورگر کاربر نمایش داده شود.

دانستن این موارد به چند دلیل برای سئو کارها اهمیت دارد :
نوع طراحی سایت می تواند بر روی سرعت سایت تاثیر بگذارد. سرعت سایت علاوه بر اینکه برای نگه داشتن کاربر در سایت اهمیت دارد ، یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی نتایج جستجو می باشد. هر چه سرعت سایت بالاتر باشد بهتر است و تاثیر مستقیم بر رتبه شما خواهد داشت. پس بهتر است همان ابتدا که قصد طراحی سایت را دارید به این موضوع آگاه باشید و سرعت بارگذاری سایت را در نظر بگیرید. و اگر سایت شما در حال حاضر طراحی شده است باید با راهکارهای مختلفی که وجود دارد سرعت آن را افزایش دهید.

بررسی سایت توسط گوگل بدون در نظر گرفتن جاواسکریپت

نکته دیگر اینکه گوگل بعضی از قسمت های سایت مانند جاهایی که با جاواسکریپت نوشته شده اند را، در اولین بررسی مشاهده نمی کند. به این معنا که اولین بار که ربات های گوگل به سایت مراجعه می کنند ، سایت را بدون کدهای جاوا اسکریپ نگاه می کنند و سپس بعد از چند روز و یا در بعضی مواقع بعد از چند هفته مجدد به سایت مراجعه می کنند و سپس کدهای جاواسکریپ سایت را هم بررسی می کنند. این به این معناست که نباید قسمت هایی از سایت که محتوای سئو شده دارند در قسمت جاواسکریپ قرار بگیرند چون ممکن است گوگل آن ها را ایندکس نکند.

در این درس به شما آموزش می دهم که چگونه تشخیص دهید، وب سایت شما کارآمد است یا ناکار آمد! چه کاری می توانید برای ساده سازی آن انجام دهید. سپس تأثیرات مثبت این اقدامات را بر روی رتبه بندی گوگل و تجربه کاربری مشاهده نمایید.

سایر مطالب