راهنمای جامع خرید رپورتاژ آگهی برای تقویت سئو سایت

رپورتاژ آگهی
به اشتراک گذاری پست

خرید رپورتاژ چیست و چه مزیت هایی دارد ؟

راهنمای خرید رپورتاژ

رپورتاژ آگهی به معنی انتشار مقاله شما در سایت های دیگر می باشد. این کار با هدف گسترش کسب و کار شما در فضای وب انجام می شود. توجه کنید که رپورتاژ اگهی توسط خود شما انجام می شود. و این کار به صورت خودجوش توسط سایت های دیگر انجام نمی شود. و شما در ازای مقاله ای که منتشر می کنند مبلغی را به آن سایت می دهید.

معمولا هم صاحبان سایت ها مقاله های رپورتاژ را از سایر مقاله های سایتشان متمایز می کنند. هدف از این کار آگاه سازی مخاطبانشان می باشد. تا بتوانند محتوای تبلیغاتی را از محتوای اصلی سایت به راحتی تشخیص دهند. البته این اطلاع رسانی توسط سایت های حرفه ای انجام می شود. منظورم سایت هایی است که به مخاطبانشان احترام می گذارند.

چرا باید از رپورتاژ آگهی استفاده کنیم؟

معمولا به دو دلیل از رپورتاژ آگهی استفاده می شود :

 1. آگاه سازی دیگران از کسب و کار ما
 2. بهبود سئو سایت

دو مورد اشاره شده از دلایل اصلی پرداخت هزینه برای خرید رپورتاژ آگهی می باشد. که البته تمرکز ما در این مقاله بر روی بهبود بهینه سازی سایت می باشد.

رپورتاژ چه کمکی به سئو سایت می کند؟

رپورتاژ آگهی را می توان یکی از برترین استراتژی های سئو خارجی دانست. دلیل آن هم این است که ماهیت رپورتاژ آگهی دقیقا مشابه مقاله های یک سایت می باشد. معمولا در آن ها امکان قرار دادن 3 الی 5 لینک فالو را به شما می دهند. و مهمتر از همه دائمی بودن آن ها می باشد. به این معنی که مقاله شما به همراه لینک های آن برای همیشه در آن سایت باقی می ماند.

همانطور که می دانید گوگل با سایت هایی که برای ارتقاء سئو سایتشان اقدام به خرید لینک می کنند، به شدت برخورد می کند. اما به چند دلیل زیر برای رپورتاژ این برداشت را نمی کند :

 1. ماندگار بودن رپورتاژ اگهی و لینک های آن
 2. ماهیت مشابه با محتوای اصلی هر سایت
 3. قرار گیری تعداد قابل قبول لینک در یک صفحه
 4. قرار گیری محتوا و لینک ها در قسمت Body سایت
 5. قرار گیری لینک ها در میان یک محتوای 800 تا 1500 کلمه ای مرتبط
 6. کنم بودن لینک های خروجی صفحه ای که از آن رپورتاژ را دریافت می کنید

چه زمانی استفاده از رپورتاژ آگهی توصیه می شود ؟

هر پروژه سئو یک بودجه محدودی دارد. این بودجه باید به بهترین نحو ممکن تقسیم شود تا به اهدافی که تعیین کرده اید برسید. یکی از قسمت های مهمی که حجم قابل قبولی از بودجه سئو را به خودش اختصاص می دهد رپورتاژ آگهی می باشد.

حال با توجه به اینکه خرید رپورتاژ هزینه های زیادی را در بر دارد ، استفاده از آن باید در زمان مناسب صورت گیرد. تا بیشترین بازده را برای شما داشته باشد. بزرگترین اشتباهی که در یک پروژه سئو می تواند رخ دهد این است که در همان ابتدای کار شروع به خرید رپورتاژ کنید! قبل از این اقدام شما باید کلی کارهای دیگر روی سئو داخلی و تولید محتوای سایت انجام دهید. در عمل خرید رپورتاژ قدم های آخر برای بهبود رتبه سایت شما می باشد.

رپورتاژ را زمانی باید استفاده کنید که تمام فاکتورهای سئو داخلی به بهترین نحو ممکن پیاده سازی شده باشند. در این حالت سایت شما باید در کلمه ها و عبارت های کلیدی مد نظرتان دارای رتبه ها قابل قبولی باشند. و دیگر به جایی می رسید هر اقدام کلاه سفیدی انجام می دهید ، نمی توانید از رقبای موجود پیشی بگیرید. در این زمان است که پای رپورتاژ به میان می آید.

استراتژی و زمان بندی خرید رپورتاژ

تصمیم برای خرید رپورتاژ تازه اول داستان شما خواهد بود. هر زمان که به این نتیجه رسیدید که دیگر وقت آن است که رپورتاژ تهیه کنید تازه کار شما آغاز می شود. در ابتدا باید یک استراتژی مکتوب تهیه کنید. و با یک برنامه 6 ماه و یا یک ساله شروع به انتشار آن ها نمایید.

توجه کنید که انتشار همزمان آن ها به هیچ وجه توصیه نمی شود. معمولا خیلی از افراد فکر می کنند که با انتشار همزمان چند رپورتاژ می تواند موج خبری در فضای اینترنت درست کنند. و برداشت آن ها از این اقدام این است که می توانند گوگل را تحت تاثیر قرار دهند! این طرز فکر کاملا اشتباه می باشد. و حتی ممکن است گوگل به شما مشکوک شود.

انتشار همزمان تنها برای برندها معتبر می باشد!

انتشار همزمان رپورتاژ تنها برای برندهای بزرگ معنی دارد. برای مثال کمپانی نایکی قرار است کالکشن جدید کفش های خودش را رو نمایی کند. و یا کمپانی اپل قرار است آیفون جدید خود را معرفی کند. در این حالت هزاران سایت و خبرنگار به انتشار این موضوع می پردازند. و به یک باره هزاران لینک به صفحه آیفون جدید و سایت اپل سرازیر می شود. این موضوع برای گوگل کاملا قابل قبول است و آن را تشخیص می دهد.

دلیل آن هم این است که سایت های نام برده به مرور زمان از هزاران سایت لینک دریافت کرده اند. و این روند همینطور ادامه خواهد داشت. به همین دلیل اصلا جایی برای شک کردن وجود ندارد و کاملا طبیعی می باشد. اما حالا سایت خودتان را تصور کنید. سایتی که تا دیروز چند بک لینک مفید هم نداشت به یک باره از چندیدن سایت معتبر لینک دریافت می کند. و از همه مهمتر اینکه این روند به یک باره قطع می شود! همین موضوع باعث می شود که این اقدامات کاملا غیر طبیعی به نظر برسند.

اگر شما هم می توانید روند طبیعی مانند کمپانی ها بزرگ ایجاد کنید و بودجه و استراتژی این کار را دارید مشکلی ندارد!

چگونه سایت های مناسب را برای انتشار انتخاب کنیم؟

طراحی استراتژی خرید رپورتاژ از سایت های مختلف جزء مهمترین قسمت های این کار می باشد. چند فاکتور مهم در این زمینه وجود دارد :

 1. اولویت با سایت های هم موضوع و یا نزدیک به سایت های شما می باشد
 2. از بین سایت های غیر تخصصی و عمومی اولویت با سایت هایی است که یک دسته بندی مربوط به زمینه کاری ما داشته باشند.
 3. بررسی دامین domain authority سایت های مد نظر
 4. برسی spam score سایت های مد نظر

انتخاب یک ترکیب مناسب از سایت های مختلف !

انتخاب یک ترکیب مناسب از سایت ها مختلف می تواند کمک شایان به رشد سایت شما کند. همیشه روندی را انتخاب کنید که بتوانید آن را ادامه دهید. برای مثال تنها از سایت های با دامین آتوریتی بالای 40 نگیرید. چون هم غیر طبیعی است. و هم تعداد این سایت ها محدود است . و بعد از مدتی مجبور می شوید به سمت سایت های ضعیف تر بروید. پس بهتر است هر سری که قصد ایجاد یک کمپین رپورتاژ آگهی را دارید ، در آن از ترکیب سایت های قوی و ضعیف استفاده نمایید.

منظور از سایت ضعیف سایت بد و اسپم نیست. منظور است که از سایت هایی که دامین آتوریتی آن ها پایین است ولی روند خوبی را طی می کنند هم رپورتاژ بگیرید. و آن ها را از لیست خود حذف نکنید. خیلی وقت ها یک سایت با دامین آتوریتی 20 که موضوع آن به شما نزدیک است می تواند تاثیر بیشتری از یک سایت خبری با دامین آتوریتی 30 داشته باشد.

از طرفی دیگر در ایران سایت های تخصصی خوب کم است. به همین دلیل اگر بخواهید از سایت های با domain authority بالا رپورتاژ دریافت کنید ، مجبور می شوید به سایت های خبری رجوع کنید. پس با این شرایط و محدود بودن سایت ها خوب بهتر است بهتر است از همان ابتدا یک روند طبیعی را انتخاب کنید.

گوگل حتی برای رپورتاژ آگهی که جزء بهترین نوع بک لینک به حساب می آید ، هم اخطار داده است. و باید این کار را با یک استراتژی درست و با برنامه قبلی انجام دهید.

سایر مطالب